Podpunkt b). W celu wyznaczenia gęstości cieczy, która miesza się z wodą, zamiast zwykłej U-rurki można zastosować tzw. rurki Harego, przedstawione na rysunkach.Rozdwojoną szklaną rurkę zanurzamy końcówkami w dwóch naczyniach, z których jedno zawiera wodę, a drugie ciecz o wyznaczanej gęstości (rys. 1). Następnie odpompowujemy trochę powietrza, wskutek czego do każdej rurki wchodzi pewna ilość cieczy (rys. 2). Zamykamy wylot górnej rurki.Bez wykonywania obliczeń odpowiedz na pytanie: Jak zmieniły się ciśnienia przy dnach naczyń (wzrosły czy zmalały) po wciągnięciu cieczy do rurek?

Fizyka 1. Zakres rozszerzony zadanie podpunkt b) strona 121

Rozwiązanie

Ciśnienia przy dnach naczyń wzrosły po wciągnięciu cieczy do rurek. Wzrost ciśnienia...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 121 podręcznika 'Fizyka 1. Zakres rozszerzony' z przedmiotu Fizyka i jest zadaniem nr Podpunkt b) rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Maciej Kusiński

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: W celu wyznaczenia gęstości cieczy, która miesza się z wodą, zamiast zwykłej U-rurki można zastosować tzw. rurki Harego, przedstawione na rysunkach.Rozdwojoną szklaną rurkę zanurzamy końcówkami w dwóch naczyniach, z których jedno zawiera wodę, a drugie ciecz o wyznaczanej gęstości (rys. 1). Następnie odpompowujemy trochę powietrza, wskutek czego do każdej rurki wchodzi pewna ilość cieczy (rys. 2). Zamykamy wylot górnej rurki.Bez wykonywania obliczeń odpowiedz na pytanie: Jak zmieniły się ciśnienia przy dnach naczyń (wzrosły czy zmalały) po wciągnięciu cieczy do rurek?

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'W celu wyznaczenia gęstości cieczy, która miesza się z wodą, zamiast zwykłej U-rurki można zastosować tzw. rurki Harego, przedstawione na rysunkach.Rozdwojoną szklaną rurkę zanurzamy końcówkami w dwóch naczyniach, z których jedno zawiera wodę, a drugie ciecz o wyznaczanej gęstości (rys. 1). Następnie odpompowujemy trochę powietrza, wskutek czego do każdej rurki wchodzi pewna ilość cieczy (rys. 2). Zamykamy wylot górnej rurki.Bez wykonywania obliczeń odpowiedz na pytanie: Jak zmieniły się ciśnienia przy dnach naczyń (wzrosły czy zmalały) po wciągnięciu cieczy do rurek?' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Fizyka 1. Zakres rozszerzony

Fizyka 1. Zakres rozszerzony

Rok wydania

2019

Wydawnictwo

WSiP

Autorzy

Jadwiga Salach, Agnieszka Bożek, Katarzyna Nessing

ISBN

978-83-021-8095-8

Rodzaj książki

Zbiór zadań

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Maciej Kusiński

zobacz profil

Nauczyciel fizyki klas I - IV LO / Technikum

Czy wiesz, że?

Maciej Kusiński rozwiązała 448 zadań w naszym serwisie